Zaproszenie: Dni Filmowe LUX 2018


W imieniu Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu mamy zaszczyt zaprosić na pokaz filmów nominowanych do Nagrody Filmowe LUX przyznawanej przez Palament Europejski.

Nominowane filmy będzie można obejrzeć bezpłatnie we wrocławskim kinie Nowe Horyzonty od 29 do 31 października. W tym roku widzowie będą mieli okazję obejrzeć trzy propozycje. Dni Filmowe LUX rozpoczną się prezentacją filmu "Styx", drugiego dnia obejrzymy "The other side of everything", a na koniec odbędzie się pokaz "Twarzy" Małgorzaty Szumowskiej, polskiego tytułu, który zakwalifikował się do finałowej dziesiątki konkursu. Po każdej projekcji będzie miała miejsce debata prowadzona przez dziennikarza filmowego Jana Pelczara.

Zaproszenia na pokazy w ramach Dni Filmowych LUX można odebrać od 22 października w Biurze Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu przy ul. Widok 10 oraz w kasach Nowe Horyzonty.

Kalendarz projekcji w Kinie Nowe Horyzonty:

  • 29.10.2018 - Styx, reż. Wolfgang Fischer (Niemcy, Austria)
  • 30.10.2018 - The other side of everything, reż. Mila Turajlic (Serbia, Francja, Katar)
  • 31.10.2018 - Twarz, reż. Małgorzata Szumowska (Polska)

Więcej informacji o festiwalu i prezentowanych filmach dostępnych jest na stronie www.europarl.europa.eu/poland/pl/biuro_we_wroclawiu oraz www.luxprize.eu.