IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Porozmawiajmy o Europie bez granic, która wspiera, broni i chroni"


Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Wrocław oraz Koło Naukowe Studentów Europeistyki "Projekt Europa" z Uniwersytetu Wrocławskiego serdecznie zapraszają do udziału w IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Porozmawiajmy o Europie, która wspiera, broni i chroni", która odbędzie się w dniu 19 listopada 2018 r. o godz. 11:00 w siedzibie Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct - Wrocław (budynek Centrum Sektor 3 przy ul. Legnickiej 65).

Podczas konferencji chcielibyśmy poruszyć następujące tematy: jaka jest różnica między migrantem a uchodźcą? Jak międzynarodowe organizacje wspierają migrantów i osoby ubiegające się o azyl? Jakie są największe wyzwania dla wspólnoty humanitarnej w kwestii zaspokojenia potrzeby ochrony migrantów i uchodźców w Europie? Jak zmieniła się polityka wizowa państw członkowskich w obliczu kryzysu migracyjnego? Jak kształtuje się opinia obywateli Unii Europejskiej w kwestii migrantów? Jaką politykę prowadzą państwa europejskie, aby zintegrować imigrantów? Oprócz pytań dotyczących całej Unii Europejskiej chcielibyśmy także porozmawiać o tym, jak w Polsce wygląda sytuacja migrantów zarobkowych ze wschodu i z zachodu Europy.

Jak w latach poprzednich konferencja będzie składała się z dwóch paneli: pierwszy panel będzie miał formułę moderowane dyskusji z udziałem ekspertów, a drugi będzie poświęcony wystąpieniom prelegentów z referatami. Z związku z tym pragniemy otworzyć nabór do panelu studencko-doktoranckiego. Prosimy wszystkich zainteresowanych wygłoszeniem referatu o przesłanie zgłoszenia na adres mailowy: (tytuł maila: Zgłoszenie referatu na IV Ogólnopolską Konferencję Naukową "Porozmawiajmy o Europie bez granic, która wspiera, broni i chroni") do 8 listopada 2018 r. W treści maila należy zawrzeć następujące informacje:

  • imię i nazwisko,
  • afiliacja,
  • tytuł wystąpienia,
  • abstrakt (do 2 000 znaków ze spacjami).

Harmonogram konferencji: 10:45-11:00 - Rejestracja uczestników 11:00-11:15 - Powitanie 11:15-13:00 - Panel ekspercki 13:00-13:30 - Przerwa kawowa 13:30-15:00 - Panel studencki 15:00-15:30 - Zakończenie konferencji

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Prosimy jednak o wcześniejsze zgłoszenia swojego udziału:

  • poprzez formularz zgłoszeniowy: http://bit.ly/2yFi76p,
  • telefonicznie na numer: 71 72 37 351,
  • lub drogą mailową na adres: .

Link do wydarzenia na FB:

Więcej informacji:

Serdecznie zapraszamy!