Zaproszenie: Z Widokiem na Nagrodę im. Sacharowa. Pokaz filmu dokumentalnego o procesie Olega Sencowa


W imieniu Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej zapraszamy na spotkanie pt.: Z Widokiem na Nagodę im. Sacharowa. Pokaz filmu dokumentalnego o procesie Olega Sencowa, które odbędzie się w czwartek, 20 grudnia 2018 r. o godz. 16:00 w Domu Europy na ul. Widok 10 we Wrocławiu.

Film dokumentalny Proces: Federacja Rosyjska vs. Oleg Sencow w reżyserii Askolda Kurowa to kronika pokazowego procesu politycznego i świadectwo solidarności z Sencowem wielu osób z branży filmowej. Oskarżony na podstawie sfabrykowanych dowodów o rzekome prowadzenie antyrosyjskiego ruchu terrorystycznego, torturowany podczas śledztwa i skazany na 20 lat więzienia, Sencow przeprowadził w tym roku strajk głodowy, zwracając uwagę świata na losy kilkudziesięciu mniej znanych ukraińskich obywateli nielegalnie więzionych w Rosji. Stał się symbolem walki o uwolnienie więźniów politycznych na całym świecie, a Parlament Europejski uhonorował go tegoroczną Nagrodą im. Sacharowa za wolność myśli.

Organizatorzy proszą o potwierdzenie obecności na wydarzeniu do 19 grudnia pod adresem mailowym lub telefonicznie pod numerem 71 337 63 65.