Zaproszenie: Dialog Obywatelski "Unia Europejska bez granic" we Wrocławiu


W imieniu Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej we Wrocławiu serdecznie zapraszamy na Dialog Obywatelski "Unia Europejska bez granic" z udziałem Jacka Wasika, dyrektora Przedstawicielstwa oraz Olgierda Łukaszewicza, znanego aktora filmowego i teatralnego, założyciela fundacji My Obywatele UE.

Porozmawiamy o bieżących tematach dotyczących zjednoczonej Europy oraz Polski w Unii Europejskiej. Najbliższe miesiące to czas wyzwań, przed którymi stoi wspólnota państw członkowskich. Wielka Brytania opuści Unię Europejską, a obywatele pozostałych 27 państw wybiorą swoich reprezentantów w wyborach europejskich, które w Polsce odbędą się 26 maja 2019 r. Nadchodzące wydarzenia będą punktem wyjścia do dyskusji na temat przyszłości Europy, jej wspólnych wartości i dalszych perspektyw rozwoju.

Spotkanie odbędzie się 7 marca br. o godzinie 17:00 w Domu Europy we Wrocławiu przy ul Widok 10.

Olgierd Łukaszewicz to wybitny aktor, który ma na koncie kilkadziesiąt znaczących ról teatralnych i filmowych ale także euroentuzjasta, który w ramach powołanej przez siebie fundacji chciałby "dotrzec do młodzieży, do kibiców piłki nożnej, do księży i wszelkich innych środowisk, które widzą w Brukseli polskiego ciemiężcę".

Jacek Wasik od września 2018 pełni funkcję Dyrektora Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej z siedzibą we Wrocławiu. Z Komisją Europejską związany jest od 2005 roku. W latach 2011-2018 pełnił funkcję przedstawiciela ds. wielojęzyczności Dyrekcji Generalnej ds. Tłumaczeń Pisemnych (DGT) w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc uprzejmie prosimy o potwierdzenie swojej obecności pod numerem telefonu: 71 32 40 910 lub pod adresem COMM-REP-PL-WROCLAW@ec.europa.eu.

Dialogi Obywatelskie to inicjatywa Komisji Europejskiej, której celem jest włączenie obywateli w debaty na tematy europejskie. Spotkania w tej formule odbywają się w krajach UE od 2012. Podczas spotkań przedstawiciele instytucji UE przedstawiają zagadnienia związane z działaniem wspólnoty oraz słuchają głosów, opinii i propozycji Europejczyków na temat funkcjonowania UE.

Więcej informacji na stronie internetowej Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.