Zaproszenie: Dialog Obywatelski "Europa Środkowa – szanse i wyzwania na przyszłość"


Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej w Polsce serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Dialogu Obywatelskim z komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP Komisji Europejskiej, Elżbietą Bieńkowską oraz Prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem.

We Wrocławiu, wspólnie z obywatelami, 16 maja będzie w szczególności dyskutować o przyszłości Europy Środkowej. Punktem wyjścia do rozmowy będzie raport pt. "Przyszłośc Europy Środkowej" przygotowany przez ekspertów międzynarodowego magazynu Visegrad Insight, który stanowi próbę odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości naszego regionu jak i całej Unii Europejskiej.

Jak na poziomie lokalnym sprostać wyzwaniom społecznym? Czy prawdopodobny jest rozłam sojuszu krajów Europy Środkowej? To tylko niektóre z wielu pytań, na które znajdziemy odpowiedź w trakcie dialogu. Raport dostępny jest na stronie: https://visegradinsight.eu/cefutures/.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o potwierdzenie przybycia pod tel. 71 324 09 00 lub poprzez formularz zgłoszeniowy https://dialogwroclaw.evenea.pl/ do środy do 15 maja.

Spotkanie poprowadzi Wojciech Przybylski, prezes fundacji Res Publica, ekspert w zakresie polityki europejskiej.

Partnerem wydarzenia jest Miasto Wrocław Wroclaw [Wroclove].

Dialogi Obywatelskie to inicjatywa Komisji Europejskiej, która ma na celu przybliżenie obywatelom problematyki unijnej. Odbywają się one w różnych miastach Europy od 2012 r. Zaproszeni goście odpowiadają na pytania publiczności, a także wsłuchują się w opinie i propozycje obywateli.