Zaproszenie: Z Widokiem na nową Komisję Europejską


Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej zapraszają na spotkanie "Z Widokiem na nową Komisję Europejską" i na transmisję przesłuchania polskiego kandydata do KE Janusza Wojciechowskiego, które odbędzie się 1 października 2019 r., o godz. 14:15 do Domu Europy przy ul.Widok 10 we Wrocławiu.

Po niedawnej inaugarcji nowej kadencji Parlamentu Europejskiego posłowie przystępują do przesłuchań kandytatów na komisarzy europejskich, którzy przez najbliższe 5 lat mają pracować pod przewodnictwem Ursuli von der Leyen.

Polskim kandydatem jest Janusz Wojciechowski, który ma objąć tekę komisarza ds. rolnictwa. Na pytania posłów do PE będzie on odpowiadał już we wtorek, 1 października, a transmisję z tego wydarzenia będzie można obejrzeć we wrocławskim Domu Europy. Wydarzeniu towarzyszyć będzie dyskusja zaproszonych ekspertów, którzy na bieżąco skomentują wystąpienie polskiego kandydata.

W spotkaniu udział wezmą:

  • dr Leszek Cybulski, ekspert Team Europe, Urząd Statystyczny we Wrocławiu
  • dr hab. Arkadiusz Domagała, ekspert Team Europe, Instytut Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego
  • dr hab. Leszek Kwieciński, Instytut Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego
  • dr hab. Małgorzata Michalewska-Pawlak, Katedra Studiów Europejskich Uniwersytetu Wrocławskiego
  • dr hab. Anna Pacześniak, Katedra Studiów Europejskich Uniwersytetu Wrocławskiego Spotkanie poprowadzi red. Filip Marczyński, dziennikarz Radia Wrocław

Po spotkaniu zapraszamy na poczęstunek.

Organizatorzy proszą o potwierdzenie przybycia do 30 września mailowo na adres epwroclaw@ep.europa.eu lub telefonicznie pod numerem 71 337 63 64.