Zaproszenie: Dialog Obywatelski "Demokracja polega na zaangażowaniu" we Frankfurcie nad OdrąSerdecznie zapraszamy na transgraniczny Dialog Obywatelski z obywatelami Niemiec i Polski „Demokracja polega na zaangażowaniu”, który odbędzie się 24 maja 2018 r. (czwartek) we Frankfurcie nad Odrą.

Na rok przed wyborami do Parlamentu Europejskiego zaplanowanymi na maj 2019 roku, polscy i niemieccy obywatele zostali zaproszeni do dyskusji na temat przyszłości Unii Europejskiej i demokracji w Europie. Jak Europa wpływa na moje codzienne życie? Co sprawia, ze jesteśmy razem w Europie? Jak Unia Europejska powinna ewoluować? W jakich obszarach UE powinna mieć więcej uprawnień? W jaki sposób mogę uczestniczyć?

Dołącz do nas i dyskutuj na temat Twojej wizji przyszłości Unii Europejskiej razem z niemieckimi i polskimi studentami, a także z:

  • Fransem Timmermansem- Pierwszym Wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej
  • Elzbietą Polak- Marszałkiem Województwa Lubuskiego oraz
  • Stefanem Ludwigiem- Ministerem Sprawiedliwości, Spraw Europejskich i Ochrony Konsumentów Kraju Związkowego Brandenburgii

Dyskusja będzie prowadzona w języku niemieckim i polskim.

Od 18:30 odbędzie się giełda informacji, na której niemieccy i polscy studenci zaprezentują swoje pytania i życzenia dla Unii Europejskiej. Prezentacji będzie towarzyszył poczęstunek.

Podczas wydarzenia będą robione zdjęcia i nagrywane materiały wideo.

Plan wydarzenia:

  • 18:30 – 19:30 - giełda informacji, poczęstunek
  • 19:30 – 21:00 - Dialog Obywatelski: Demokracja polega na zaangażowaniu
  • 21:00 – 21:30 - rozmowy kuluarowe

Miejsce wydarzenia:

Frankfurt nad Odrą, Kulturbahnhof, Briesener Straße 7

#FutureOfEurope#EUbudget

Transport

Dla osób podróżujących z Wrocławia, zapewniony będzie transport autokarowy. Liczba miejsc ograniczona. Kryterium kwalifikowalności jest pierwszeństwo zgłoszeń. Wyjazd z Wrocławia planowany jest 24 maja w godzinach przedpołudniowych, zaś powrót do Wrocławia planowany jest ok 2 w nocy 25 maja.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w wydarzeniu i transportem, prosimy o kontakt z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct-Wrocław za pośrednictwem poczty elektronicznej: do środy, 16 maja 2018 r. Zgłaszając się, należy podać: imię, nazwisko, organizację/instytucję i adres email, na który będzie można przesyłać dalsze informacje o planowanym wyjeździe na Dialog Obywatelski.