Zaproszenie: Dołącz do społeczności wspólnie.eu - zapisy na szkolenia w ramach projektu Pracownia wspólnie.eu!


W imieniu Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz Akademii Mikrograntów wrocławskiej Strefy Kultury serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie Pracownia wspólnie.eu!

Pracownia wspólnie.eu to nowy projekt skierowany do grup inicjatywnych z Wrocławia i Dolnego Śląska, mający na celu promocję wartości europejskich, rozwój sieci wolontariackiej wspólnie.eu oraz podniesienie umiejętności i kwalifikacji osób chcących działać na rzecz swojej społeczności.

Inicjatywa ta jest kierowana szczególnie do grup mających pomysł na swoje działania w duchu europejskim, zorientowane na współdziałanie ze społecznościami, w których żyją. Zaproszone do udziału są szczególnie osoby, które nie mają jeszcze doświadczenia w realizowaniu projektów społecznych, a chciałyby pracować nad zdobyciem i rozwojem umiejętności potrzebnych do prowadzenia oddolnych inicjatyw oraz działań na rzecz swojej okolicy i jej mieszkańców.

W ramach pracowni wspólnie.eu przygotowano dla Was pakiet sześciu szkoleń, podczas których dowiecie się m.in. jak:

  • zebrać i opisać potrzeby swojej przestrzeni,
  • dopasować do niej typ działań,
  • stworzyć dobrze rozplanowany harmonogram i czytelny budżet,
  • znaleźć miejsca i partnerów swojej inicjatywy,
  • zidentyfikować kanały, którymi skutecznie dotrzecie do potencjalnych uczestników i poprowadzicie promocję wydarzenia,
  • mówić o swoich działaniach w atrakcyjny dla odbiorców sposób,
  • rozwiązywać potencjalne konflikty.

Nie zabraknie też pomysłów na dzielenie się efektami inicjatywy, jej sprawne rozliczenie i kontynuowanie działań w przyszłości!

Zdobyte umiejętności pomogą Wam nie tylko w przeprowadzeniu projektu w ramach wspólnie.eu, ale przydadzą się także w trakcie innych inicjatyw. Uczestnicy otrzymają materiały w formie broszury, do której zawsze będzie można wrócić!

Aby wziąć udział w projekcie, należy zarejestrować się na stronie wspolnie.eu oraz przesłać zgłoszenie na adres epwroclaw@europarl.europa.eu między 9 a 31 marca 2021. Do maila zgłaszającego chęć udziału w naszym projekcie proszę dołączyć potwierdzenie rejestracji na platformie wspolnie.eu.

Zakwalifikowani uczestnicy, podzieleni na pięcioosobowe grupy, wezmą udział w cyklu szkoleń (dokładny opis poniżej). Równolegle do szkoleń uczestnicy prowadzić będą swoje projekty, zachęcamy więc do zgłaszania się razem z przyjaciółmi!

Więcej szczegółów w wydarzeniu na Facebooku.