Webinarium: Migracje w czasie pandemii. Nowe wyzwania dla Unii Europejskiej i państw członkowskich


W imieniu Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct - Wrocław, Katedry Studiów Europejskich Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Studenckiego Koła Naukowego Projekt: Europa zapraszamy na webinarium „Migracje w czasie pandemii. Nowe wyzwania dla Unii Europejskiej i państw członkowskich”.

Jak pandemia #COVID19 wpłynęła na migrację do oraz wewnątrz Unii Europejskiej? Jaki wpływ na przemieszczanie w UE miały ograniczenia stosowane przez państwa członkowskie? Czy po pandemii Strefa Schengen wróci do swojego poprzedniego kształtu? Jakie wyzwania stoją przed polityką migracyjną Unii Europejskiej po zakończeniu sytuacji pandemicznej?

Na te i inne pytania odpowiedzą:

  • Krzysztof Borowski (Frontex)
  • dr hab. Maciej Cesarz (Uniwersytet Wrocławski)
  • dr Tomasz Sieniow (Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Fundacja na rzecz Państwa Prawa)
  • dr Anna Szachoń-Pszenny (Katolicki Uniwersytet Lubelski).

Debatę poprawdzi dr Paula Wiśniewska (Uniwersytet Wrocławski oraz Team Europe).

Transmisja debaty w środę, 24 marca o godz. 13:00 na profilu na Facebooku Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct - Wrocław. Zachęcamy do zadawania pytań w komentarzach pod transmisją, a także wcześniejszego przesyłania ich na adres: europedirect-wroclaw@europedirect-wroclaw.pl

Więcej szczegółów w [wydarzeniu na Facebooku](Migracje w czasie pandemii. Nowe wyzwania dla Unii Europejskiej i państw członkowskich).