Podsumowanie: Europejski Dzień Dziecka 2018


W zeszłą sobotę, 2 czerwca 2018 r., na stadionie sportowym przy ul. Lotniczej 72 we Wrocławiu byliśmy organizatorami Europejskiego Dnia Dziecka (pinkinku rodzinnego), którego tematem przewodnim został trwający obecnie Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego. Z tego powodu przygotowaliśmy dla dzieci szereg atrakcji związanych z kulturą i kreatywnością takich jak m.in. konkurs malowania kredą europejskich zabytków, Europejskie Koło Fortuny - quiz wiedzy o krajach Unii Europejskiej, czy europejska fotobudka.

Mimo dość zmiennej pogody, frekwencja była bardzo wysoka, a dzieci, które przybyły na piknik z rodzicami, z chęcią uczestniczyły w zabawie. Podczas konkursu malowania kredą ochoczo wypełniały plac przed sceną najważniejszymi zabytkami znajdującymi się w Europie, w Polsce, a także we Wrocławiu. Wśród nich była m.in. Wieża Eiffla, Big Ben, Wieża w Pizie, Wawel, czy wrocławski Most Zwierzyniecki. Ich kreatywność naprawdę zaskoczyła niektórych dorosłych.

Następnym punktem programu było Europejskie Koło Fortuny, czyli quiz wiedzy o państwach Unii Europejskiej. Kolejka dzieci, które chciały wziąć w nim udział praktycznie nie miała końca, a najmłodszym często pomagali rodzice. Dzięki trwającemu prawie godzinę quizowi wszyscy obecni dowiedzieli się m.in. jaka ryba jest najpopularniejsza w Portgualii (dorsz), z czego słynie kuchnia węgierska (czyli z gulaszu i papryki), a także kto jest patronem Irlandii (Św. Paryk). Po każdej dobrej odpowiedzi dzieci zostały nagradzane naszymi gadżetami i publikacjami.

Naszą zabawę uświetniła także wizyta Syriusza, który ochoczo stawał do zdjęć z dziećmi (także w przygotowanej przez nas fotobudce), a także tańczył z nimi przy dźwięku znanych europejskich przebojów.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotogalerii z Europejskiego Dnia Dziecka 2018.