Zaproszenie: Dialog Obywatelski "Nowe perspektywy dla przedsiębiorców i konsumentów" w Opolu


Serdecznie zapraszamy na Dialog Obywatelski "Nowe perspektywy dla przedsiębiorców i konsumentów" z udziałem komisarz Elżbietą Bieńkowską oraz europosłanki Danuty Jazłowieckiej, który odbędzie się w przyszły piątek, 29 czerwca, o godz. 15.00 w Centrum Nauka Biznes Politechniki Opolskiej.

Uwaga! Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Wrocław organizuje bezpłatny transport z Wrocławia dla chętnych. Wyjazd w piątek spod Centrum Sektor 3 o godz. 10.00 (zbiórka o godz. 9.45), powrót ok. godz. 19.00-20.00 w to samo miejsce. Liczba miejsc ograniczona, o zakwalifikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń!

Zgłoszenia należy wysyłać na adres mailowy: (tytuł maila: Wyjazd na Dialog Obywatelski w Opolu) do 26 czerwca, godz. 15.00. W treści maila należy podać: imię i nazwisko, instytucję/organizacje wysyłającą, adres email do kontaktu oraz numer telefonu.

Link do wydarzenia na Facebooku:

Plan wyjazdu:

  • 9:45 - zbiórka na parkingu Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Centrum Sektor 3, ul. Legnicka 65
  • 10.00 -wyjazd spod Centrum
  • 12:00 - dojazd do Opola, czas wolny
  • 15:00 - uczestnictwo w Dialogu Obywatelskim (Centrum Nauka Biznes Politechniki Opolskiej, ul. Waryńskiego 4)
  • 17:00-18:00 - wyjazd z Opola
  • 19:00-20:00 - powrót do Wrocławia w to samo miejsce

O Dialogu Obywatelskim w Opolu:

W ramach nowego długoterminowego budżetu UE na lata 2021–2027 Komisja zaproponowała 4 mld euro na projekty, które mają wzmocnić pozycję konsumentów a także umożliwić europejskim małym i średnim przedsiębiorstwom czerpanie pełnych korzyści ze sprawnie funkcjonującego jednolitego rynku.

Jaka jest przyszłość małych i średnich przedsiębiorstw w UE? Jakie możliwości daje rozwój konkurencyjności i znoszenie barier na rynkach europejskich?

Tematyce przyszłości jednolitego rynku, przedsiębiorczości i sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, będzie poświęcony Dialog Obywatelski z Elżbietą Bieńkowską, komisarz Unii Europejskiej ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości oraz małych i średnich przedsiębiorstw oraz Danutą Jazłowiecką, posłanką do Parlamentu Europejskiego, członkinią Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych.

Spotkanie poprowadzi Janusz Maćkowiak. 29 czerwca 2018 r. godz. 15:00 Centrum Nauka Biznes Politechniki Opolskiej, ul. Waryńskiego 4 w Opolu.

Dialogi obywatelskie to inicjatywa Komisji Europejskiej, mająca na celu rozbudzenie debaty na tematy europejskie. Spotkania w tej formule odbywają się od 2012 roku. Podczas spotkań komisarze oraz przedstawiciele instytucji UE przedstawiają zagadnienia związane z działaniem wspólnoty oraz słuchają głosów, opinii i propozycji obywateli na temat funkcjonowania Unii Europejskiej. Organizatorami wydarzenia jest Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej.

Partnerzy wydarzenia: Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu, Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, Opolska Izba Gospodarcza, Europe Direct Opole, Europe Direct Wroclaw, Europe Direct Katowice, Centrum Dokumentacji Europejskiej w Opolu.

Patronat medialny: Nowa Trybuna Opolska