Balsam do demakijażu czy coś innego? Co warto wybrać?

Zmywanie makijażu to jeden z najważniejszych zabiegów, jeśli chodzi o pielęgnację cery, klucz do jej odpowiedniej regeneracji w czasie nocnego wypoczynku. Dlaczego więc tak wiele kobiet nie przykłada odpowiedniej wagi do usuwania makijażu lub nawet w ogóle nie wykonuje prawidłowego demakijażu? Powodem często jest niemożność znalezienia środków dobrze spełniających swoją funkcję. Sprawdź, co warto wybrać.

Demakijaż skuteczny, ale i łagodny

Duża część kobiet uskarża się na przykre dolegliwości pojawiające się po zmyciu makijażu, takie jak pieczenie skóry i jej podrażnienie, zaczerwienienie oraz uczucie ściągnięcia. Jest to spowodowane zastosowaniem złej jakości kosmetyków, powinno się zmienić użytkowany preparat, a nie zaniechać demakijażu. Zabieg ten ma ogromne znaczenie. Położenie się spać z resztkami kosmetyków kolorowych na twarzy jest jedną z najgorszych rzeczy, jakie można zrobić swojej skórze! Uniemożliwia to prawidłową regenerację, wywołuje niedotlenienie i zatkanie porów, co skutkuje pojawianiem się niedoskonałości. Resztki kosmetyków powodują też mikrouszkodzenia skóry prowadzące do jej szybkiego starzenia. Demakijaż jest obowiązkowy i musi być w pełni skuteczny. Trzeba wybrać preparat, który usunie nawet najtrwalsze kosmetyki, w dodatku bez konieczności tarcia skóry, co także źle na nią wpływa i jest zwyczajnie nieprzyjemne. Lepiej też darować sobie preparaty wysuszające, na przykład płyny micelarne.

Nawilżający demakijaż? To możliwe!

Na szczęście nie wszystkie preparaty do zmywania makijażu wysuszają skórę i, co ważne, dotyczy to także środków przeznaczonych do usuwania trwałych kosmetyków, np. wodoodpornych. Skuteczne preparaty radzące sobie nawet z opornym make-upem można znaleźć w zestawie Nighty-Night, w skład którego wchodzi między innymi balsam do usuwania makijażu, w trakcie użytkowania zmieniający konsystencję na olejek. Jego tłusta (ale nieprzetłuszczająca skóry) formuła pozwala na usuwanie nawet trwałych cieni czy eyelinerów, nie wysuszając skóry, a przeciwnie, pielęgnując ją i nawilżając. To sprawia, że po zabiegu jest nawilżona i można zapomnieć o podrażnieniach.

Pielęgnacja i ochrona

Wybierając balsam do demakijażu, zamiast używanego do tej pory mleczka czy płynu, jest dotrzymać obowiązku przeprowadzania tego zabiegu, gdyż nie zniechęcają do tego przykre efekty uboczne.