Dlaczego warto kupować dywany na wymiar?

Zależy Ci na idealnym wystroju wnętrza? Twórz własne rozwiązania. Zdecyduj się na dywan wykonany na wymiar. Wybierz modną ozdobę, która odmieni wygląd Twojej sypialni, korytarza lub salonu. Sprawdź, jak zamówić odpowiedni produkt.

Modne dywany na wymiar

Każde wnętrze jest inne i warto podkreślać jego indywidualny charakter. Projektanci polecają spersonalizowane ozdoby, które są dopasowane do określonej przestrzeni. Idealnym tego przykładem są dywany na wymiar . Zamawianie tych produktów jest bardzo proste. Wystarczy wskazać optymalne rozmiary. Trzeba przygotować miarę oraz wybrać miejsce, w którym ma zostać umieszczone dane pokrycie podłogowe. Projektanci kierują się kilkoma zasadami. Szczególną uwagę zwracają na to, by było:

  • ułożony został symetrycznie, wzdłuż krawędzi ścian lub mebli,
  • był funkcjonalną dekoracją i miał szerokie zastosowanie,
  • wpływał na optyczne modelowanie pomieszczenia i panującą w nim atmosferę.

Warto kupować produkty w sklepach oferujących modele o różnorodnych kształtach i wymiarach. Rozwiązania odpowiednie dla siebie znajdą zarówno właściciele niewielkich mieszkań, jak i dużych domów. Pokrycie podłogi ozdobnym materiałem jest również świetnym pomysłem na zaaranżowanie przestrzeni biurowej, hotelu lub obiektu użyteczności publicznej.

Jak wybrać odpowiedni dywan?

Aby wnętrze było piękne i praktyczne zarazem, trzeba dobrze zastanowić się nad potrzebami jego użytkowników. Na przykład w sypialni najczęściej wykorzystuje się duże dywany, które zostają położone pod łóżkiem w taki sposób, by ich brzegi wystawały z obu stron. Dzięki temu po porannej pobudce można położyć bose nogi na podłodze i uniknąć dyskomfortu termicznego. Na dywanie często też bawią się dzieci. W pokoju dziecięcym pokrycie podłogowe warto ułożyć w kąciku zabaw, by biegające i raczkujące po podłodze maluchy miały pod sobą miękką i przyjemną w dotyku powierzchnię.

Kolejną opcją są chodniki na korytarz, które sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne i tłumią dźwięki. Ponadto zapobiegają przedostawaniu się nagromadzonej na butach gości wilgoci na parkiet lub panele podłogowe.

Modne i eleganckie dywany na wymiar

Jeśli zależy Ci na wyjątkowej i dobrze przemyślanej aranżacji, zdecyduj się na zakup dywanu w idealnym wymiarze. Zmierz powierzchnię podłogi, na której ma znaleźć się pokrycie, a w razie pytań poproś o pomoc pracowników sklepu.