Dobry lokalizator GPS do śledzenia samochodów ciężarowych

lokalizator gps do śledzenia samochodu

Sprawny system lokalizacji pojazdów ciężarowych ma wiele zalet. Wybór odpowiedniego sprzętu od dobrego dostawcy może nie tylko zwiększyć bezpieczeństwo floty, ale i przyczynić się do lepszego zarządzania nią oraz skrócenia czasu dostaw. Co daje dobry lokalizator GPS do śledzenia samochodu ciężarowego? Dowiedz się więcej z artykułu.

Śledzenie pojazdów i zabezpieczenie przed kradzieżą

Jedną z zalet tego typu urządzeń jest określanie w czasie rzeczywistym dokładnego położenia pojazdów. Co więcej – można wytyczyć geostrefy, po których poruszają się auta, dzięki czemu naruszenie tych ram skutkuje wysłaniem przez lokalizator GPS komunikatu z dokładnym wskazaniem lokalizacji ciężarówki. Z jednej strony – pozwala to zweryfikować rzetelność kierowcy. Z drugiej – w przypadku kradzieży szybko namierzy się ukradziony pojazd, co umożliwia natychmiastowe powiadomienie policji.

Inne funkcje lokalizatora GPS

Przez taki sprzęt łatwiej też kontroluje się inne parametry. Można m.in. na bieżąco sprawdzać spalanie konkretnego pojazdu. Aplikacja skorelowana z nadajnikiem dostarcza informacji o stylu jazdy danego pracownika. Sami kierowcy, wiedząc o tym, że ich poczynania mogą być zdalnie kontrolowane, często prowadzą auto z wyższą ostrożnością. To przekłada się na większe bezpieczeństwo ich samych, pojazdów, a w końcu – przewożonych ładunków. Ponadto lokalizator GPS do śledzenia samochodu ciężarowego daje wgląd w średnią prędkość, poziom paliwa, czas pracy, a nawet moment odpalenia i zgaszenia silnika.

Lepsze zarządzanie firmową flotą

Zyskując informacje o tak wielu parametrach, można lepiej zarządzać całą flotą. Firmy przewozowe, które wprowadzają sprawdzone urządzenia do monitoringu pojazdów, często zauważają, że ich auta poruszają się po trasach bezpieczniej, a czas dostawy znacznie się skraca. Śledzenie stylu jazdy pozwala także skuteczniej zarządzać zasobami, w tym m.in. paliwem. To rodzi większe zaufanie ze strony klientów i liczne oszczędności.

Rozwiązanie od sprawdzonych dostawców

Zdecydowanie warto sięgnąć po takie rozwiązania. Jednak aby cieszyć się w pełni zaletami nadajników GPS do śledzenia samochodu ciężarowego, warto sięgać po oferty firm, które mają doświadczenie we wprowadzaniu takich systemów. Dzięki temu uzyska się urządzenia najwyższej jakości, umożliwiające lepsze zarządzanie pojazdami firmowymi.