Monitorowanie pojazdów ciężarowych

lokalizator gps do śledzenia samochodu

Zarządzanie flotą pojazdów ciężarowych należy do wymagających zadań. Dlatego coraz więcej firm dysponujących takimi autami sięga po rozwiązania, usprawniające monitorowanie ich położenia i innych parametrów. Czemu warto sięgnąć po taką technologię? Przekonaj się, jak wiele może zmienić lokalizator GPS do śledzenia samochodu.

Jakie informacje zbiera lokalizator GPS?

Do danych, jakie zbierają tego typu urządzenia, należy przede wszystkim położenie pojazdów, wskazywane przez całą dobę w czasie rzeczywistym. Pozwala to określić trasę przebytą przez ciężarówki, co bywa przydatne np. w określaniu rzetelności pracy kierowców. Jednak sprzęt ten gromadzi i wysyła do centrali znacznie więcej informacji, w tym m.in.:

  • czas pracy,
  • poziom paliwa i jego spalanie,
  • styl jazdy,

jak i wiele innych kluczowych parametrów. Dzięki temu można nie tylko zwiększyć efektywność działania floty, ale i sprawniej nią zarządzać, jeśli chodzi m.in. o serwisowanie pojazdów.

Dlaczego warto monitorować pojazdy ciężarowe?

Sprawne prowadzenie monitoringu floty ma wiele zalet. Z jednej strony – pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze przez m.in. lepszą gospodarkę paliwową. Z drugiej – znacznie zwiększa bezpieczeństwo aut. Dzięki temu, że śledzenie lokalizacji pojazdu jest stałe, a systemy nierzadko samo alarmują o tym, że opuścił on określony obszar, łatwiej uchroni się je przed kradzieżą. Lokalizator GPS do śledzenia samochodu, monitorujący również styl jazdy, sprawia, że kierowcy zachowują wyższą ostrożność w czasie przejazdu. Tym samym rzadziej dochodzi do kolizji z ich udziałem.

Wybierz lokalizatory od sprawdzonego dostawcy

Można wyliczyć różne zalety tego rozwiązania – począwszy od zwiększenia bezpieczeństwa floty po lepsze zarządzanie czasem i innymi zasobami, co z kolei przekłada się bezpośrednio na fundusze firmy. Należy jednak pamiętać aby wybierać systemy pochodzące od sprawdzonych partnerów. To daje wyższą pewność ich niezawodności.