Tabletki do szamba – jak one działają?

Każdy właściciel przydomowego zbiornika na nieczystości lub indywidualnej oczyszczalni ścieków wie, jak ważne jest o właściwe dbanie o te rozwiązania. Nowoczesna technologia i poszukiwanie inspiracji w naturze jednak skutecznie wspiera ich w tym zadaniu. Do dyspozycji takich osób dostępne są np. tabletki do szamba. Jak one działają? Sprawdź to!

Rozkład osadów i nie tylko

Preparaty te to mieszanka określonych kultur bakterii, minerałów, pożywek i enzymów, które mają jedno zasadnicze zadanie – oczyszczać ścieki. Odpowiednio wprowadzone, znacznie przyspieszają biodegradację nieczystości, usuwając m.in. zalegający w oczyszczalniach i zbiornikach osad i inne stałe frakcje. To jednak nie wszystko – zwalczają też powstający na powierzchni kożuch, będący m.in. efektem działania bakterii beztlenowych. A skoro o nich…

Zwalczanie bakterii beztlenowych

Warto zdać sobie sprawę, że bytujące w takich warunkach drobnoustroje są z jednej strony odpowiedzialne m.in. za wzmocnienie nieprzyjemnego zapachu ścieków, a z drugiej – mogą być przyczyną chorób. Tym samym obniżają komfort i bezpieczeństwo funkcjonowania w pobliżu takich zbiorników. Tabletki do szamba skutecznie je neutralizują, zastępując „złe” bakterie „dobrymi”.

Zabezpieczenie zbiorników przed przeciekaniem

To jednak nie wszystko – zawarte w nich składniki wpływają również na stan oczyszczalni i innych instalacji bez przyłącza. Oczyszczają ich ścianki z osadów i tworzą szczelną barierę, chroniącą m.in. przed pęknięciami i wyciekiem nieczystości. Ma to niebagatelne znaczenie dla sprawności całego systemu i środowiska naturalnego.

Najwyższą jakość gwarantują tylko sprawdzone marki

Skuteczne usuwanie stałych frakcji ścieków, zwalczanie bakterii beztlenowych, poprawa stanu zbiornika… Takie korzyści płyną ze stosowania produktów starannie opracowanych przez doświadczonych specjalistów. Dlatego sięgaj po tabletki do szamba od sprawdzonych firm, co daje Ci  gwarancję ich skuteczności.