Tabletki do szamba – nie tylko do przydomowych oczyszczalni

W miejscach, gdzie nie ma przyłącza do systemu kanalizacji, potrzebne są stosowne rozwiązania. Chodzi nie tylko o urządzenia, ale i preparaty, które pomagają neutralizować zapach i szkodliwe substancje w nieczystościach. Potrzeba m.in. specjalnych tabletek do szamba. Gdzie można je wykorzystać? Przekonaj się poniżej.

Czym są tabletki do szamba?

Należy zacząć od wyjaśnienia, czym są w ogóle takie preparaty. Najczęściej to chemicznie obojętne, za to czynne biologicznie środki, zawierające wyselekcjonowane szczepy bakterii i inne składniki, w tym enzymy, minerały i organiczne pożywki. Są to produkty zwykle naturalne i bezpieczne dla środowiska. Działają na zasadzie przyspieszania rozkładu osadów i frakcji stałych, znajdujących się w ściekach. Oprócz tego, że pomagają w ich biodegradacji, zapobiegają też rozwijaniu się kożuchów na powierzchni nieczystości i neutralizują bakterie beztlenowe. To o tyle istotne, że w ten sposób można łatwiej zwalczyć nieprzyjemną woń, a z drugiej strony – zwiększyć bezpieczeństwo korzystania z instalacji bez przyłącza kanalizacyjnego.

Gdzie można stosować tego typu preparaty?

Jak sama nazwa wskazuje, są to przede wszystkim tabletki do szamba , co oznacza, że mogą być używane np. w zbiornikach oraz w indywidualnych (m.in. przydomowych) oczyszczalniach ścieków. W obu przypadkach pomagają zmniejszyć ilość zalegających stałych odpadów oraz zmniejszają liczbę koniecznych wywozów nieczystości. Poza tym stosuje się je także w toaletach wolnostojących i zwykłych systemach kanalizacji – do ich udrażniania.

Sięgnij po produkty renomowanych marek

Aby mieć pewność, że preparat jest skuteczny i bezpieczny – sięgnij po propozycje sprawdzonych marek. Tylko wtedy masz gwarancję, że w składzie każdej tabletki znajdziesz naturalne bakterie w odpowiednim stężeniu. Dzięki temu też łatwiej poradzisz sobie ze ściekami i m.in. zabezpieczysz się przed potencjalnym wyciekiem nieczystości.